Flat Preloader Icon

شماره تماس : 02177381767 - 09123972234 - 09333577698 - 09128088402

آدرس: تهران، تهرانپارس، بلوار شهید ناصر کاظمی (شاهد)، پلاک 426، واحد 10

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
نحوه تزریق و کاربرد فوم یخچالی
مدیریت سایت
۱ شهریور ۱۴۰۲
239بازدید

نحوه تزریق و کاربرد فوم یخچالی

نحوه تزریق و کاربرد فوم یخچالی

نحوه تزریق و کاربرد فوم یخچالی

کاربرد ‌فوم یخچالی بیشتر در یخچال های فروشگاهی، لوازم برودتی صنعتی، فریزرها و تولید یخچال های خانگی صورت می‌گیرد. این نوع فوم پلی یورتان در ساخت سردکننده های ایستاده، سردخانه ها و بسیاری مکان ها و لوازم دیگر هم استفاده زیادی دارد. چون موادی که برای ساخت فوم های یخچالی به کار می‌رود دارای ضریب هدایت حرارتی بسیار پایینی هستند. در نتیجه این خاصیت توانسته فوم سخت پلی یورتان را عایق مطلوبی برای بهره‌وری از انرژی قرار دهد. همچنین نقش مثبتی در تولید انواع یخچال ها و سایر لوازم برودتی از خود نشان دهد. اما سوال اینجاست که نحوه تزریق فوم یخچالی چگونه است؟ با ما همراه باشید تا در ادامه این متن شما را با نحوه تزریق و کاربردهای بیشتری از فوم یخچالی آشنا کنیم.

کاربرد فوم یخچالی

 

فوم یخچالی که در حقیقت یک نوع فوم سخت پلی یورتان است جزو بهترین عایق های حرارتی می‌باشد. این محصول در بین صفحه های داخلی و بیرونی یخچال های خانگی، تجاری و یخچال های صنعتی با دستگاه های مخصوصی تزریق می‌شود. چون این نوع فوم پلی یورتان می‌تواند از خارج شدن برودت از قسمت داخلی یخچال و فریزر به محیط گرم بیرون جلوگیری کند. به همین دلیل امروزه در تمام یخچال فریزرهای جدید و برخی مکان های خاص دیگر مثل سردخانه‌ها یک لایه داخلی از فوم یخچالی دیده می‌شود. البته این نوع فوم پلی یورتان با توجه به نظر شرکت های مختلف و همچنین ویژگی خطوط تولید در انواع متفاوتی ساخته می‌شود. مثلاً گاهی اوقات برای ساخت ساندویچ پانل های مخصوص تولیدکنندگان سعی می‌کنند تا از فوم های یخچالی استفاده کنند.

 تزریق فوم پلی یورتان برای کاربرد فوم یخچالی

دقت کنید که برای ساخت و تزریق این نوع فوم پلی یورتان برای اینکه هدایت حرارتی پایینی داشته باشد نیاز به یک فرآیند صنعتی خیلی پیچیده است. چون لازم بوده این فوم یخچالی ساختاری خود نگهدارنده در محفظه ها و کابینت انواع مختلف یخچال تجاری، صنعتی و حتی خانگی از خود نشان دهد. ‌پس باید قالب گیری تزریقی این نمونه فوم‌ سخت پلی یورتان در بین لایه های درونی و خارجی یخچال ها و فریزرها با دقت بالایی انجام شود‌. زیرا بعد از تزریق این محصول سریعاً فوم یخچال، سخت و جامد می‌شود در نتیجه امکان تغییر شکل آن وجود ندارد. به همین دلیل پیش از کاربرد فوم یخچال در لوازم مختلف لازم است تا در تولید فوم یخچالی پلی اورتان متخصصان طی چند مرحله با مهارت زیادی تزریق فوم را انجام دهند.

نحوه تزریق فوم یخچالی چگونه است؟

 

در مرحله اول باید در یک دستگاه مخصوصی به نام میکسر هد مقدار مشخصی از ایزوسیانات و مواد دیگری به نام پلی یول گازدار با یکدیگر مخلوط شود. در مرحله بعد باید مواد وارد واکنش شیمیایی شوند تا رنگ کرم به خود بگیرند. سپس با انجام واکنش پلیمریزاسیون این مواد شیمیایی وارد مرحله ژل شدن می‌شوند‌. یعنی ماده کرم رنگی که در دستگاه میکسر هد تشکیل شده است به صورت ژل درمی‌آید‌. بعد از ژل شدن فوم پلی یورتان چسبندگی لازم را به دست می‌آورد پس فوم می‌تواند در هر محل مناسبی به شکل قالب های مختلف دربیاید. خوب است بدانید که در هنگام تزریق فوم یخچالی گازی که باعث پف کردن فوم می‌شود در میان سلول های پلیمری باقی می‌ماند و برای همیشه حبس می‌شود. پس همین گاز پف زا است که سبب می‌شود تا فوم سخت پلی یورتان به یک عایق برودتی فوق‌العاده تبدیل شود. البته حالت نهایی و کیفیت فوم یخچالی به میزان دما و نحوه ترکیب کردن مواد اولیه هم بستگی دارد. به همین دلیل شرکت های مختلف می‌توانند برای کاربر فوم یخچالی در لوازم برودتی این فوم را به صورت سفارشی انجام دهند.

دسته بندی:

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

Related Articlesثبت نام کنید و در خبرنامه ما مشترک شوید

از جدیدترین تخفیف ها و اطلاعیه ها بهره مند شوید.

  ارتباط با ما

  آدرس: تهران، تهرانپارس، بلوار شهید ناصر کاظمی (شاهد)، پلاک 426، واحد 10

  محصولات

  در نقشه پیدا کنید

  مشاوره رایگان

  تماس تلفنی