Flat Preloader Icon

شماره تماس : 02177381767 - 09123972234 - 09333577698 - 09128088402

آدرس: تهران، تهرانپارس، بلوار شهید ناصر کاظمی (شاهد)، پلاک 426، واحد 10

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

پلی ال پنلی

مطالبی که دراین صفحه خواهید خواند:

♦ فوم ساندویج پنل چیست؟

♦ کاربرد فوم سخت پانلی پلی یورتان 

♦ قیمت پلی ال پانلی 

♦ روش های تولید ساندویچ پانل پلی یورتان 

♦ خواص عمومی فوم سخت پانل پلی یورتان 

♦ مزایای استفاده از پلی اتر پلیول در ساندویچ پانل

♦ تفاوت فوم پلی یورتان و پلی استایرن

♦ویژگی‌ها و کاربردهای پانل‌های پلی یورتان در ساخت و ساز های صنعتی

♦ مزایای ساندویچ پانل پلی یورتان

♦ استفاده از ساندویچ پانل چه معایبی دارد؟

♦ بسته بندی

♦ شرایط نگهداری پلی ال پانلی 

♦ نتیجه گیری

ساندویچ پنل پلی یورتان

فوم ساندویچ پنل چیست؟

پلی ال فوم سخت پنلی

پلی ال پنلی

یکی از بهترین انواع عایق های حرارتی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، فوم سخت پانلی یورتان  (Polyurethane rigid panel foam) یا همان فوم ریجید پلی اورتان است . فوم ریجید پلی یورتان  از جمله مرغوب ترین انواع عایق های حرارتی و برودتی است که بیشتر در صنعت ساختمان سازی به کار می‌رود . این فوم سخت به دلیل رسانایی حرارتی پایینی که دارد، می‌تواند نقش مؤثری در ساخت ساندویچ پانل، کانکس و سردخانه ها و… داشته باشد. فوم سخت پانلی پلی یورتان نوعی فوم سلول بسته است. بیشتر از این فوم های ریجید می توان در دیوارها و سقف ها استفاده کرد. این فوم سخت را می توان به عنوان ماده ساخته شده برای عایق حرارتی در کارخانه ها نیز به کار برد.

امروزه فوم ریجید پلی اورتان توسط شرکت های مختلفی به صورت تزریقی، ریختگی و به شکل فوم های پاششی تولید و عرضه می‌شود. فوم سخت  پلی یورتان عایق بسیار خوبی در مقابل گرما، سرما و رطوبت و… است. این فوم دارای انعطاف، در ساخت سازه های نوساز استفاده می شود و در عایق کاری سازه های قدیمی نیز بسیار پرکاربرد است. در نتیجه می توان با استفاده از آن در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. این فوم های سخت پانلی به دو گروه PIR  و PUR مجزا می شوند. گروه اول از ترکیب ایزوسیانات نورات و پلیول ها و دسته دیگر از ترکیب ایزوسیانات ها و پلیول ساخته میشوند. پلی ال ساندویچ پنل در تولید فوم ساندویچ پنل‌ استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم این پلی ال قابلیت ترکیب با گاز سیکلوپنتان جهت تولید فوم ساندویچ پنل می‌باشد.

کاربرد ساندویچ پانل پلی اورتان

کاربرد فوم سخت پانلی پلی یورتان

درمورد مواردی که از لحاظ ضخامت دارای قطرزیادی نیستند،از فوم سخت پانلی پلی یورتان می توان به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. فوم سخت پانلی پلی یورتان، عایق گرمایی بسیار خوبی است. به همین دلیل ازاین فوم درعایق کاری ساختمان ها، تجهیزات سرد کننده و حمل و نقل استفاده می شود. امروزه با گسترش مصرف انرژی، استفاده از این فوم سخت پانلی پلی یورتان  به سرعت در حال افزایش است.

کاربرد اصلی فوم سخت پانلی پلی یورتان درعایق کاری است. این فوم سخت پانلی به عنوان عایق در ورق های چند سازه ای و در ساخت صنایع ساختمان (ساندویچ پنل ) و ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و درساخت خانه‌های پیش‌ساخته وساخت انواع کانکس وانواع ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می گیرد . امروزه از این فوم های سخت در تمام یخچال ها و فریزرهای خانگی به عنوان عایق استفاده می شود. فوم سخت پرمصرف ترین عایق برای فریزر های صنعتی، سردخانه ها و وسایل نقلیه یخچال دار به شمار می رود.

از فوم سخت پانل پلی یورتان برای عایق کاری موارد زیر می توان استفاده کرد:

♦ مخازن نگهداری نفت

♦ لوله های آب داغ خانگی

♦ خطوط لوله

ساندویچ پانل پلی یورتان

فروش و تامین پلی ال فوم سخت، یخچال خانگی و یخچال صنعتی و پنلی ، POLYOL

عرضه کننده پلی ال

عرضه کننده پلیول

قیمت خرید و فروش پلی ال/ قیمت پلیول

جهت اطلاع از قیمت  پلیول و خرید پلی ال پانلی  با همکاران مجرب ما در واحد فروش مجموعه شیمیایی پارس یکتا پلیمر پویا در ارتباط باشید.

دفتر مرکزی : ۷۷۳۸۱۷۶۷

شماره واتساپ : ۰۹۱۲۸۰۸۸۴۰۲

روش های تولید ساندویچ پانل پلی یورتان

فوم سخت پانلی پلی یورتان برای کاربردهای متنوعی به روش های گوناگون ساخته می شوند. ولی این محصولات پلیمری می‌توانند در ساخت ساندویچ پانل به صورت ۲ روش مخصوص تولید شوند:

⇐ روش پیوسته Continuous

⇐ روش ناپیوسته discontinuous

البته فوم سخت پلی یورتان با هر کدام از این روش‌ها در ضخامت های مختلفی تولید می‌شود. سپس در ۲ نوع معمولی B3 و به صورت کندسوز B2 مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما عمدتاً فوم سخت پانلی پلی اورتان به هر روشی که تولید شده و به هر نوعی که استفاده شود با چسبندگی بالایی روی سطح پنل ها قرار می‌گیرد همچنین از دوام بسیار بالایی برخوردار است.

خواص عمومی فوم سخت پانلی پلی یورتان

برخی از خاصیت‌های مهمی که در فوم ریجید پلی یورتان وجود دارد عبارتند از:

⇐ قابلیت ساخت فوم ریجید در محل پروژه به صورت پاششی و یا ریزشی

⇐ دارای استحکام زیاد هم‌زمان با داشتن وزن سبک

⇐ عایق حرارتی مناسب

⇐ امکان چسبیده شدن به سطوح فلزی، چوبی، شیشه ای و سرامیک

اما چنانچه وزن مولکولی پلی ال ها در ساخت فوم سخت پانلی پلی یورتان تغییر کند خواص نهایی فوم  سخت پانلی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد. مثلاً اگر وزن مولکولی پلی ال از ۳۰۰ به ۱۰۰ کاهش پیدا کند خواص عمومی فوم تغییر یافته به صورت ذیل درمی‌آید:

⇐ افزایش استحکام فشاری  

⇐ افزایش سهم سلول های بسته

⇐ کاهش نفوذ بخار آب و کاهش جذب آب

⇐ افزایش مقاومت حرارتی

⇐ کاهش مقدار افت گاز در دستگاه های پف زای حلالی

⇐ ایجاد شکنندگی بیشتر

⇐ گرایش به سوختن

مزایای استفاده از پلی اتر پلیول در ساندویچ پانل

پلی الهای پلی اتر مورد استفاده برای ساندویچ پانل هستند، این فوم سفت و سختی است که برای عایق کاری ساختمان استفاده می شود.

♦  عایق حرارتی عالی: فوم پلی اورتان ساخته شده از پلی اتر پلیول دارای خواص عایق حرارتی عالی است که می تواند به طور موثری از دست دادن گرما را کاهش دهد و بهره وری انرژی ساختمان ها را بهبود بخشد.

♦  چسبندگی قوی: خاصیت چسبندگی فوم پلی یورتان باعث ایجاد پیوند قوی بین لایه های بیرونی و مواد می شود که می تواند یکپارچگی ساختاری ساندویچ پانل ها را بهبود ببخشد.

♦ مقاومت شیمیایی: پلی اتر پلی ال دارای مقاومت شیمیایی خوبی است که می تواند در برابرخوردگی اسیدها ، قلیایی ها و حلال ها مقاومت کند و پایداری ساندویچ پنل را حفظ کند.

♦ دوام: با دوام خوب که می تواند خواص عایق حرارتی فوم پلی اورتان را حفظ کرده و عمر مفید آن را افزایش دهد.

تفاوت فوم پلی یورتان و پلی استایرن

ضریب حرارتی:

ضریب انتقال حرارت فوم پلی یورتان نسبت به فوم پلی استایرن به مراتب کمتر است.

میزان سازگاری با محیط زیست:

تولید فوم پلی استایرن نسبت به نوع پلی یورتان ، آلودگی شیمیایی بیشتری دارد. این نوع فوم ها، گازهای گلخانه ای بیشتری از خود منتشر میکنند که میتواند هم برای محیط زیست و هم برای سلامت انسان بسیارمضر است.

قابلیت بازیافت:

فوم پلی استایرن برخلاف فوم پلی یورتان قابلیت بازیافت دارند و بعد از فرسودگی میتوان دوباره آن را بازیافت کرد.

میزان مقاومت مکانیکی و طول عمر:

پانل پلی یورتان در برابر فشار بسیار مقاوم است و طول عمر بالایی دارد و می تواند تا بیش از ۳ دهه عمرکند. در صورتی که پلی استایرن این طور نیست و در اثر نیرو و فشارهای کمتری تغییر شکل میدهد و طول عمر کوتاه تری نسبت به نوع پلی یورتان خود دارد.

  توجیه اقتصادی با وجود هزینه بالاتر:

در تولید پانل‌های پلی یورتان، مواد با کیفیت برتری نسبت به پانل‌های استایرن به کار گرفته می‌شوند. این امر باعث می‌شود که پانل‌های پلی یورتان از نظر قیمتی گران‌تر باشند. با این حال، با در نظر گرفتن مزایایی چون سازگاری بیشتر با محیط زیست، عملکرد عایقی حرارت و برودت ممتاز و دوام بیشتر، این پانل‌ها اغلب مقرون به صرفه‌تر از پلی استایرن می‌شوند. پانل‌های پلی یورتان مقاومت بالاتری در برابر عوامل آب و هوایی دارند و می‌توانند به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری در درازمدت کمک کنند. علاوه بر این، پانل‌ها پلی یورتان  به دلیل خواص عایقی برتر، می‌توانند به کاهش مصرف انرژی  کمک کرده و در نتیجه هزینه‌های انرژی را در طولانی‌مدت کاهش دهند.

ویژگی‌ها و کاربردهای پانل‌های پلی یورتان در ساخت و ساز های صنعتی

ساندویچ پانل‌های پلی یورتان که به‌عنوان پانل‌های PU نیز شناخته می‌شوند، یک ماده ساختمانی مؤثر و همه‌کاره هستند که در کاربردهای مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرند. پانل‌های پلی یورتان، با بهره‌گیری از فوم پلی یورتان در ساختار خود، خصوصیات برجسته‌ای در عایق بودن در برابر حرارت و برودت و مقاومت در برابر حرارت و آتش ارائه می‌دهند. این ویژگی‌ها آن‌ها را ایده‌آل برای استفاده در پروژه ها با خطر بالای آتش‌سوزی می‌کند و کاهش چشمگیری در هزینه‌های مالی و خطرات جانی در پی دارد. علاوه بر این، پلی یورتان به عنوان عایق صوتی نیزعمل می‌کند.

پانل های پلی یورتان مقاومت قابل توجهی در برابر تغییرات دمایی از جمله سرما و گرما ارائه می‌دهد، که این خاصیت به کاهش مصرف انرژی کمک کرده و در نتیجه به کاهش هزینه‌های انرژی منجر می‌شود. و خاصیت ضد رطوبتی پلی یورتان از نفوذ آب و رطوبت به داخل سازه جلوگیری می‌کند، که این امر به حفظ ساختار و طول عمر بیشتر ساختمان کمک می‌کند. در مجموع، این ویژگی‌ها پانل‌های پلی یورتان را به یک انتخاب هوشمندانه و اقتصادی در پروژه‌های ساخت و ساز های صنعتی تبدیل می‌کنند.

مزایا و معایب استفاده از ساندویج پانل

مزایای ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل چه مزایایی دارد؟

استفاده از ساندویج پنل پلی یورتان در ساخت انواع سازه‌های صنعتی و غیرصنعتی مزایای بسیاری دارد:

 • این پانل ‌ها وزن پایینی دارند بسیار سبک هستند و حمل ‌و نقل آن‌ ها آسان است
 • خاصیت آنتی‌باکتریال
 • سبک بودن ساندویچ پانل باعث می ‌شود که وقتی در ساختمان ‌ها به کار می ‌رود، خاصیت ضد زلزله داشته باشد.
 • تحویل و نصب ساندویچ پانل سریع و آسان است، بنابراین در زمان صرفه‌ جویی می ‌شود.
 • این پانل‌ ها قیمت مناسبی دارند و مقرون‌ به ‌صرفه هستند.
 • این پانل ‌ها عایق برودتی و حرارتی هستند و باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می ‌شوند همچنین باعث صرفه ‌جویی در مصرف انرژی خواهند شد
 • ساندویچ‌ پانل را می‌ توان در طرح ‌ها و رنگ ‌های بسیار گسترده در بازار مشاهده و خریداری نمود.
 • این پانل ‌ها فشار بار بالا را به ‌خوبی تحمل می‌ کنند.
 • ساندویچ پانل در مقابل فشار ضربه مقاومت خوبی دارد.
 • این پانل‌ ها عمر بالایی دارند و خاصیت مونتاژ شدن و دمونتاژ شدن دارند، پس می ‌توان بعدها دوباره از آن ‌ها استفاده کرد.
 • ساندویچ پانل قابلیت شستشو دارد.
 • این پانل ‌ها آکوستیک بوده و عایق صدا هستند.
 • ساندویچ پانل در برابر نفوذ رطوبت، زنگ ‌خوردگی و آتش مقاوم مواد اسیدی و حلال‌ها مقاوم هستند.
 • قابلیت عایق بودن در برابر رطوبت و سرما و گرما در این پانل ‌ها باعث می ‌شود که این محصول برای استفاده در اقلیم‌ های مختلف سازگار باشد و طرفداران گسترده ‌ای داشته باشد.
 • این پانل ‌ها در برابر رشد گیاهان و حشرات موذی بسیار مقاوم هستند و بنابراین می ‌توان به‌ راحتی از آن‌ برای پوشش کف سردخانه و دیوار و سقف ساختمان‌ استفاده کرد.
 • ساندویچ پانل بوی خاص و شیمیایی نداشته و برای سلامت انسان و دام ضرر ندارد.
 • مقاومت در برابر نوسانات دمایی
 • مقاوم در برابر خوردگی و آسیب‌های فرسایشی
 • چگالی متغیر از ۳۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب
 • اگر چگالی فوم استفاده شده کم باشد به آن سلول ‌باز و اگر تراکم عایق بالا باشد به سلول ‌بسته معروف است. نوع سلول باز به دلیل دارا بودن حفره‌های هوا، بیشتر در موارد عایق صوتی بکار می‌رود و نوع دیگر که تراکم بالاتری دارد اغلب به‌عنوان عایقی برای حرارت محسوب می‌شود. رنگ: مایع شفاف بی رنگ تا قهوه ای مایل به قرمز

استفاده از ساندویچ پانل چه معایبی دارد؟

 • ساندویچ پانل ‌های از جنس پشم معدنی، ضریب انتقال حرارت بالاتری دارند.
 • ساندویچ پانل ‌های PUR/PIR به‌ دلیل اینکه باعث می ‌شوند که دمای هوا در بیرون و درون ساختمان متفاوت باشد، ممکن است بعد از نصب، ورق فلزی از فوم جدا شود.

استفاده از پانل همراه با پشم‌ شیشه و پانل فلزی نیاز به تخصص بالایی دارد و مونتاژ تخصصی باعث بالاتر رفتن قیمت نصب می ‌شود.

بسته بندی

بسته بندی معمولی پلی ال برای ساندویچ پانل

 بشکه ۲۲۰ کیلوگرم این ماده تجاری، در بشکه های ۲۱۰ و ۲۰۰ کیلوگرمی بسته بندی و عرضه می شود.

شرایط نگهداری

نگهداری همه موارد در مکان خشک و خنک و به دور از شعله مستقیم و بخارت اسیدی

نتیجه گیری

با استفاده از فوم سخت پانلی پلی یورتان می توان ورقه های ایزولاسیون و ساندویچ های پانلی با روکش فلز ی و… ساخت.و از پانل پلی یورتان و پلی استایرن در ساخت صنایع ساختمان (ساندویچ پنل ) و ساندویچ پنل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و درساخت خانه‌های پیش‌ساخته وساخت انواع کانکس وعایق بندی یخچال و فریزر و انواع ساندویچ پانل ها استفاده می‌شود.

محصولات شرکت شیمیایی پارس یکتا پلیمر پویا

پلیول فوم سخت یخچالی و پنلی (ساندویچ پانل) ریجید ( rigid) و ایزو سیانات موجود است.
پلیول گاز خورده و گاز نخورده
پلی ال ابرگرم و اسفنج، کاسموس ، دابکو ، سیلیکون
پلیول معمولی ، ۱۰ درصد، ۲۵ درصد و ۴۳ درصد
پلی ال و ایزوسیانات فوم اسپری
پلی ال فوم سرد، فوم فیلتر هوا
پلی ال چسب پلی یورتان
پلی ال تزریق دور لوله

پلی ال پنلی در ساندویچ پنل

 پلی ال یخچالی

 پلی ال فیلتر هوا

 عایق صوت و حرارت

انواع رزین اپوکسی

انواع هاردنر

ایزوسیانات MDI ایرانی کارون
هاردنر PM200 , M200

فروش انواع ایزوسیانات های داخلی و خارجی

گاز R 134a
گاز R 410 a
گاز R 407 c
گاز R 404 a
گاز R 22

مواد اولیه فوم چوب (گچبری)
گاز R 141 b
گاز سیکلوپنتان
اسید فرمیک
پرکلر، پرکلرو اتیلن
روغن کرچک
روغن DOP
متیلن کلراید
کاتالیست DBTL
کاتالیست DMCHA
فروش و تامین ماده ایزوسیانات تی دی آی TDI پتروشیمی کارون

ثبت نام کنید و در خبرنامه ما مشترک شوید

از جدیدترین تخفیف ها و اطلاعیه ها بهره مند شوید.

  ارتباط با ما

  آدرس: تهران، تهرانپارس، بلوار شهید ناصر کاظمی (شاهد)، پلاک 426، واحد 10

  محصولات

  در نقشه پیدا کنید

  مشاوره رایگان

  تماس تلفنی