254428764

در صورتی که افزایش سرعت چسبندگی مطلوب میباشد میتوانید یکی از دو روش افزایش دما یا افزودن کاتالیزور استفاده نمایید.
در استفاده از این چسب باید دقت نمود و نباید سطح ورق پلاستوفوم را بیش از اندازه به چسب یونولیت آغشته نمود. همچنین سطوحی که قبلا به چسب آغشته شده اند نباید مجددا چسب کاری شوند
به طور کلی می توان گفت این چسب مورد استفاده برای انواع دانسیته ها و ضخامت ها مناسب است
لازم به ذکر است که چسب پلی یورتان روی پلی پروپیلن، پلی اتیلن و مواد مشابه مثل تفلون و یا سیلیکون خیلی خوب عمل نخواهد کرد و سطح مومی یا روغنی نیز از خود باقی نمی گذارد.
برای اجرای چسب پلی یورتان تمام درزها را باید از هرگونه ذرات، گرد و غبار، رنگ، چربی، آب و نیز هرگونه رطوبت و سایر مواد آلاینده پاک کرد. در صورتی که محل اجرای چسب بتن قدیمی است یا با مصالح دیگری به جز بتن یا سطح کاملاً تمیز فلز در تماس قرار می گیرد، باید حتماً از پرایمر استفاده شود. پرایمر باید حداقل 3 ساعت و حداکثر 6 ساعت قبل از اجرای چسب پلی یورتان روی سطح اجرا شود. خشک شدن پرایمر بستگی به قدرت جذب بتن، رطوبت محیط و گرمای هوا دارد.
لازم به ذکر است که چسب پلی یورتان نباید با استفاده از ابزار مرطوب اجرا گردد و در زمان اجرا استفاده از هرگونه حلال یا آب ممنوع است؛ زیرا باعث افت کیفیت نهایی می گردد. چسب پلی یورتان باید در مجاورت هوا و در شرایط محیطی سخت شود. لازم به ذکر است که تا زمانی که چسب خشک نشده باشد، امکان پاک کردن آن از روی ابزار تزریق و وسایل اجرا وجود دارد و پس از خشک شدن، به هیچ عنوان نمی توان آن را پاک کرد.

چسب پلی یورتان دو جزئی
کاربرد: چسب پلی یورتان برای چسباندن سطوح چوبی،فلزی، پلاستیکی، لاستیکی، اپوکسی، چرمی، کاشی، شیشه، ، بتن، آجر، ساندویچ پانل، MDF، یونولیت، فوم، گچی و سیمانی کاربرد دارد.
این چسب، بدون حلال بوده و فاقد اثر سوء بر روی پلاستوفوم و فومهای XPS می‌باشد. از دیگر خصوصیات فوق العاده چسب پلی اورتان  می‌توان به خشك شدن در دمای محیط و عدم نیاز به خشك كن اشاره کرد. از چسب پلاستوفوم در تولید ساندویچ پانل‌های پشم سنگ نیز استفاده می‌گردد. این محصول قابلیت تحمل در برابر حرارت با بازه وسیع شوک حرارتی را داشته و همچنین در برابر رطوبت مقاوم است و در دو نوع دستی و ماشینی موجود می‌باشد. از خصوصبات بارز این محصول مقاومت عالی در برابر حلالهای شیمیایی و رطوبت و نور UV و شرایط محیطی می باشد.
قبل از استفاده می بایست سطل رزین به خوبی هم زده شود تا محلول یکسانی برای تولید چسب محیا گردد.
افزایش دمای اختلاط یا پیش گرمایش پلی ال سبب افزایش سرعت سخت شدن وکاهش غلظت چسب می گردد .
در صورتی که گرانروی این محصول مناسب نیست میتوانید از پیش گرمایش آن تا دمای ۴۰-۵۰ درحه سانتیگراد استفاده نمایید.
در صورتی که زمان pot برای مصرف کافی نمیباشد از نوع دستی این چسب استفاده نمایید.​​​​​​​