254428764


پرکلرواتیلن یک کلروکربن با فرمول مولکولی C2Cl4  و مایعی بی رنگ با بوی شیرین است که بیشتر به عنوان یک ماده پاک کننده برای پارچه ها استفاده می شود. پرکلرواتیلن یک حلال عالی برای ترکیبات ارگانیک است و کاربرد وسیعی در صنایع مختلف دارد. پرکلرواتیلن که همچنین به عنوان تتراکلروکربن شناخته می شود  بطور گسترده در خشک شویی مورد استفاده قرار می گیرد.
این ترکیب برای پاک کردن روغن ، گریس و موم از روی منسوجات بدون آسیب رساندن به الیاف پارچه استفاده می شود. در صنایع تولید فلز، حلال های حاوی این ماده برای پاک کردن فلزات از ناخالصی ها کاربرد دارند.
پرکلرواتیلن که با نام اختصاری Perc نیز شناخته می شود به دلیل دوام و قابلیت چسبندگی به پلاستیک ، فلز ، لاستیک و چرم در طیف وسیعی از محصولات ضد آب ، پاک کننده های رنگ ، جوهرهای چاپی ، چسب ، درزگیرها ، پولیش ها و روان کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پرکلرواتیلن یک ماده شیمیایی واسطه خصوصا برای تولید هیدروفلوروکربن (HFC) است که جایگزینی برای مبردهای کلروفلوروکربن (CFC) می باشد.
پرکلرواتیلن به دلیل پایداری و غیراشتعال زا بودن یک حلال بسیار کاربردی در صنایع مختلف است. این ماده یک ترکیب مؤثر برای از بین بردن چربی ها ، روغن ها و گریس ها در منسوجات ، الیاف و رنگ هاست.
این ماده شیمیایی در صنایع مختلفی مانند صنعت هوافضا ، لوازم خانگی و تولید خودرو بکار می رود. این ماده به دلیل فشاربخار پایین ، چگالی بخار بالا و نقطه جوش بالا مطلوب بسیاری از صنایع است.
پرکلرواتیلن در صنعت نساجی برای طرح دار کردن و رنگ کردن پارچه ها و در تولید پوشاک ضد آب استفاده می شود.
کاربردهای دیگر این ماده شیمیایی شامل استخراج چربی ها ، حل کردن لاستیک ، از بین بردن رنگ ، بازیابی گوگرد و به عنوان حلال حاوی سیلیکون است. این ترکیب در فرمولاسیون آئروسل ها برای لوازم جانبی خودرو نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
این ماده شیمیایی همچنین می تواند به عنوان یک مایع عایق در بعضی از ترانسفورماتورهای برقی به عنوان جایگزینی برای بی فنیل های پلی کلر (PCB) استفاده شود.​​​​​​​

مشخصات فنی